Finančních poradců je na trhu jako máku, avšak jen někteří z nich jsou skutečnými odborníky, kteří mají snahu svým klientům skutečně pomoci podle svého nejlepšího svědomí a ne jen podle výše slibované provize od bank, spořitelen a jiných finančních institucí. Jak si tedy co nejlépe vybrat toho správného poradce?
Rozlišujte obchodní zástupce a poradce. Obchodní zástupce zastupuje exkluzivně jednu nebo několik institucí a nabízí jen produkty firmy nebo firem, které zastupuje. Buď je přímo zaměstnancem těchto institucí. Poradce poskytuje služby provázaně. Ve svém portfoliu má z každé finanční oblasti produkty několika firem, z nichž vybírá pro klienta tu, která nejvíce odpovídá jeho potřebám
Při prvotním výběru by vám mohli vhodného poradce doporučit vaši známí a přátelé. Zeptejte se zejména těch, o kterých víte, že si v nedávné době vyřizovali hypotéku nebo uzavírali pojistné smlouvy.
Kvalitní finanční poradce by měl hned na první schůzce udělat zcela bezplatně základní analýzu vaší finanční situace, bude-li po vás chtít nějaké peníze hned na první schůzce, tak od takového dejte raději ruce pryč.

Dobrý poradce projevuje zájem o klientovy plány a potřeby, pozorně mu naslouchá, nepospíchá, respektuje jeho názory a nevnucuje mu své. Analyzuje nebo rekapituluje klientovy potřeby a teprve po jejich vyhodnocení navrhne vhodné finanční instrumenty a finanční parametry. Hned na první schůzce to určitě nezvládne, počítejte proto s dalšími schůzkami.

Profesionál umí klientovi poradit a doporučit, jak může z peněz, které má k dispozici, pokrýt co nejvíc vlastních rizik a co nejlépe tak zabezpečit sebe, svou rodinu či další příbuzné. To znamená, že doporučuje a především vybírá produkty , které jsou pro klienta optimální a vhodné. Určitě člověku před důchodem nenavrhne životní pojištění , aby si jím vylepšil státní penzi.

Nabídne klientovi servis služeb a má zájem o dlouhodobou spolupráci. A to nejen v poradenství jak správně časovat a rozdělovat peníze, ale i v dalších záležitostech, které mohou časem nastat. O klienta má zájem se postarat i v momentě, kdy to pro něj samotného již není finančně atraktivní.

Vyberte si toho správného poradce v našem týmu.