Jak je to se současnou situací, co se úvěrů týče, a jak nám banky vycházejí vstříc, abychom mohli i nadále splácet své závazky? Na tyto dotazy vám předáme stručné a pochopitelné odpovědi.

 

Odklad splátek

  • Banky už na začátku tzv. Koronavirové krize začali řešit, jak svým klientům ulehčit situaci a zároveň výrazně neprodělat. Jedním s prvních opatření byla možnost odkladu splátek až o 3 měsíce u hypotečních a spotřebitelských úvěrů, kterou už mnoho klientů po celé ČR využilo. Jsme samozřejmě ochotni pomoci i našim klientům jak na to.

Kompenzační bonus

  • Další pomoc přišla tentokrát od státu. Hodně diskutované kompenzační bonusy prošli ve vládě mnoha úpravami. Hlavním důvodem byly podmínky, které musel každý uchazeč splnit, aby na bonus mohl dosáhnout. První kolo, ve kterém vláda OSVČ, kteří o příspěvek zažádali dostali za část března a duben dohromady 25 000 Kč. Druhé kolo pokračuje, tentokrát za měsíc květen. Jak si zažádat o tento příspěvek je věc, se kterou jsme Vám také ochotni rádi pomoci.

Konsolidace

  • U vybraných partnerů jsme také schopni refinancovat nebo konsolidovat Vaše staré závazky a získat Vám tímto také např. nižší splátku nebo úrok. Konkrétně se jedná o spotřebitelské úvěru na 50 000 Kč a dobu splatnosti 2 roky od sazby 2,99 % p.a. a o hypoteční úvěry na 2 000 000 Kč s dobou splatnosti 20 let, u kterých se úrok pohybuje už kolem 1,94 % p.a.

 

Další výhody, bonusy a další pomoc si pro nás jak banky tak i vláda chystá. Jak se o všem dozvědět jako první? Kontaktujte nás.

Vojtěch Tomáško
OVB Allfinanz, a. s. – Tým Michala Grygara
Krnovská 39/54 (Budova ČEZ, 1. patro), 746 01 Opava
Mob.: + 420 739 00 90 86
e-mail: vojtech.tomasko@ovbmail.cz

 

Zdroj dat:

https://www.mesec.cz/produkty/hypoteky/
https://www.mesec.cz/produkty/spotrebitelske-uvery/