Kvalitní sportovní vybavení není v dnešní době levná záležitost a často v garáži nebo kočárkárně „parkujete“ dražší jízdní kolo než samotné auto. S pojištěním sportovní výbavy jsou vypláceny škody, pokud dojde k odcizení nebo poškození vaší sportovní výbavy – například při pádu kola ze střechy auta nebo zlomení lyže na sjezdovce.

Pojištění využije celá vaše rodina, protože se vztahuje i na věci vašich dětí nebo manželky a lze sjednat jako platné po celém světě.

Sleva 50 % pro naše klienty
Jste našim klientem? Pak využijte slevu 50%, která platí po celou dobu trvání pojištění. Neplatí jen pro klienty s krátkodobým cestovním pojištěním.

Co si pojistíte

  • sportovní výbavu (jízdní kola, koloběžky, lyže, snowboardy, golfové hole, tenisové rakety, potápěčskou či horolezeckou výbavu a další vybavení),
  • střešní nosiče, boxy apod.,
  • oděvy, obuv, tašky nebo ochranné obaly určené ke sportu.
    Pojištění se vztahuje i na cizí věci užívané pojištěným (vypůjčené, pronajaté).

Pro jaké případy platí
Všechny věci jsou pojištěny proti krádeži, loupeži, vandalismu či přírodním živlům. Platí při jejich rozbití během nakládání nebo vykládání, při dopravní nehodě nebo při poškození výbavy během sportu (platí pro amatérské sportování).

Kde pojištění platí
Týká se škod vzniklých v místě pojištění. Může jít o:

  • byt (trvale i rekreačně obývaný),
  • garáž,
  • kolárna, kočárkárna a jiné společné nebytové prostory.
    Pojištění zahrnuje i škody vzniklé jinde než v místě pojištění. Například věci odložené v penzionu nebo nechané v autě při návštěvě nákupního centra. To vše na území celého světa.

Dobrá rada
Využijte možnosti zvolit si dvě různá místa pojištění, kde chcete mít své sportovní vybavení pojištěné. Například dům, kde žijete a chalupu, kam jezdíte na lyže.

Kolik to stojí
Pojištění pro naše klienty stojí od 1 035 Kč. Cenu ovlivňuje hodnota a rozsah pojištěné výbavy.

Kolik je vám vyplaceno
Za ukradené kolo nebo zlomenou lyži je vám vyplaceno tolik, abyste si mohli koupit obratem stejně kvalitní nové. V případě škody na věci s hodnotou nad 20 000 Kč je nutné doložit doklad, aby pojistné plnění nebylo omezeno tímto limitem.

Výbavu nad 50 000 Kč uveďte do smlouvy. Drahé kolo nebo golfovou výbavu uveďte jmenovitě do smlouvy. Zajistíte si tak, že je vyplacena odpovídající částka.

Zajímá vás toto pojištění? Kontaktujte svého poradce.