Mzdová mapa Česka: Skladník v Olomouci si vydělá až 22 tisíc korun měsíčně, šéf IT v Praze i 200 tisíc

  • Mzdy v Česku rostou, loni o 4,3 procenta, letos se očekává ještě vyšší růst.
  • Podívejte se na přehled výše mezd v krajích v prvním čtvrtletí roku 2017.
  • Zatímco skladník v Olomouci si vydělá 22 tisíc korun měsíčně, šéf pražského IT oddělení si za stejné období přijde na 200 tisíc.

Kvalifikovaných zaměstnanců je v Česku málo, firmy to nutí lovit nové pracovníky na atraktivnější mzdy. Nejvíce si lidé vydělají většinou v Praze, ale neplatí to vždy. Například kalkulanti ve stavebnictví mohou nejvíc peněz získat na severu republiky. Podívejte se na přehled mezd vybraných profesí, který zpracovala personální agentura Grafton Recruitment.

Průzkum mezd náborové firmy Grafton Recruitment vychází z dat za 1. čtvrtletí 2017.  Výše výdělků jednotlivých profesí se opírá o nástupní mzdy umístěných uchazečů ve 13 krajích Česka a dále o poptávky firem, které zveřejňují při hledání nových zaměstnanců. Profese jako učitelé, kadeřnice či tlumočníci v průzkumu zahrnuty nejsou, protože většinou neprochází přes náborové firmy.

Z dat vyplývá, že zatímco například skladník v Olomouci může vydělávat maximálně 22 tisíc korun měsíčně, šéf pražského IT oddělení si za stejné období vydělá až 200 tisíc. Výdělky jsou přitom počítány jako hrubá mzda včetně variabilních složek.

Letošní průzkum přitom ukázal, že pásmo typické mzdy pro jednu konkrétní profesi se roztahuje. Zatímco v roce 2016 si SW tester mohl v Brně vydělat 25 až 40 tisíc korun měsíčně, letos už může ve stejném městě žádat mzdu v rozpětí 30 až 60 tisíc.

Zaměstnanců je málo ve všech profesích, nicméně největší nedostatek nyní hlásí průmyslová výroba a IT, dále personalistika a podnikové služby. V těchto oborech tak patrně porostou mzdy nejrychleji.

Loni rostly nominálně o 4,3 procenta (podle ČSÚ), letos je čeká ještě vyšší růst. „Rychlost, s jakou vznikají nová pracovní místa, a prohlubující se nerovnováha mezi poptávkou po zaměstnancích a nabídkou kapacit ze strany uchazečů, mohou v roce 2017 způsobit růst až kolem 5 procent,“ odhaduje Martin Ježek, obchodní ředitel Grafton Recruitment.

Jaké jsou průměrné platy za jednotlivá odvětví v konkrétních regionech? Porovnejte si svůj reálný plat s českým průměrem zde (původní článek – zdroj Hospodářské noviny).

A co vy? Jste spokojeni se svým příjmem?

Ano? Gratuluji, jste jedním z mála, kdo je se svým platem/mzdou spokojen/a, stejně jako se svým zaměstnavatelem.

Ne? Gratuluji, právě se vám otevřela možnost:

Michal Grygar, michal.grygar@ovbmail.cz, 734 805 344

  • být součastí našeho týmu,
  • využít pravidelné semináře a odborná školení k získání aktuálních informací z trhu financí,
  • sestavit si svůj vlastní tým a být leadrem,
  • přivydělat si nebo získat zajímavý příjem a být svým pánem,
  • získat společenskou prestiž a být tím, kdo pomůže rodině či jednotlivci vyřešit financí potíž, nebo být tím, kdo napomůže konkrétní osobě či firmě správně investovat volné prostředky a zhodnotit tak peníze,
  • cestovat po atraktivních místech,
  • poznat zajímavé lidi z odlišných oborů.

Pokud vás zaujal alespoň jeden z výše uvedených bodů a jste ochotni věnovat pár minut svého času pro to, abyste získali mnohem více, kontaktujte mě.

 Mohly by vás zajímat také tyto články: