Chcete-li pojistit své dítě, pak rozmyslete, jaká rizika chcete pokrýt. Volbu krytí vážných nemocí zvažte podle toho, jaké bývají pro děti nejtypičtější. Úrazy pak podle statistik pojišťoven postihují děti ve věku od dvanácti do čtrnácti let. U takto starých dětí představují nejtypičtější zranění chirurgicky ošetřené rány, podvrtnuté kotníky či poranění prstů horních končetin, a to včetně jejich zlomenin, uvedla Ivana Buriánková z České pojišťovny.

O úrazové pojistce byste měli uvažovat, pokud je vaše dítě aktivní a věnuje se sportu.  Mnohé pojišťovny rizikovost u dětí nerozlišují a přirážky se týkají až vrcholového a profesionálního sportování.

Hodit se může také pojištění odpovědnosti, který si sjednáte na sebe, ale bude se vztahovat i na škody způsobené dítětem. Pokud ve škole neúmyslně zničí nějakou věc spolužáka nebo školní pomůcku, řeší se jeho zralost. U malých dětí se pak spíše zkoumá možné zanedbání dozoru ze strany pracovníků školy. U starších se takové případy řeší z pojištění odpovědnosti rodičů, vysvětlila Eva Svobodová z pojišťovny UNIQA.

Pojišťovny nabízí i výplatu denních dávek za pobyt v nemocnici. To se může hodit při delší hospitalizaci, kdy chcete být dítěti nablízku a pojistné plnění tak může nahradit výpadek příjmů. Denní odškodné za dobu léčení úrazu a denní dávky za hospitalizaci jsou ale poměrně drahá a ne tak závažná rizika, která byste měli škrtat jako první, pokud chcete na pojistném ušetřit. Na riziku velmi závažného poúrazového zdravotního handicapu a pojištění proti závažným onemocněním, byste naopak příliš šetřit neměli, protože se jedná o situace, které jsou pro rodinu finančně náročné, takže pojistnou částku se doporučuje nastavit alespoň v řádu půl milionu a více.

Zdroj: mesec.cz

Vzdělávejte své děti formou hry a předejte jim informace, jak předcházet úrazům. Omalovánky, pexesa další materiály můžete stáhnout zde. Na stejné stránce můžete využít také materiály ohledně prevence a první pomoci pro dospělé.

Michal Grygar, michal.grygar@ovbmail.cz, 734 805 344

Potřebujete pomoct s výběrem toho správného pojištění vašeho dítěte? Kontaktujte mne.