Proč mít životní pojištění ? Byť téma nepopulární, ale velmi důležité!

Hlavní smysl životního pojištění ( zajištění) je velmi prostý. Svým zajištěním se chráníme v případě nenadálých, těžkých, životních situací, které nás mohou překvapit v jakékoli době – dnes, zítra, za týden, za rok  a na jakémkoli místě – hory, dovolená, doma, na zahradě, v práci, v autě, na motorce, atd.. Prostě kdykoliv, kdekoliv, cokoliv.

V případě nějaké těžké události jsme pracovně rázem z kola ven. Okamžitě se nám snižuje příjem, mění se životní standard nejen nám, ale i našim blízkým, naší rodině. I v dlouhodobé v pracovní neschopnosti musíme dostát svým závazkům a platit všechny účty, tak jako předtím, zjišťujeme, že nám chybí peníze, začne se zhoršovat i náš psychický stav, který může být spouštěčem dalších zdravotních komplikací. Proto je třeba mít správně nastavenou životní pojistku, především by v ní neměly chybět tato rizika:

 • Invalidita I., II. a III.st – úraz i nemoc
 • Závažná onemocnění
 • Trvalé následky úrazu
 • Pracovní neschopnost
 • DO úraz
 • + další doplňková připojištění

Pokud máme dobře nastavená rizika a jejich pojistné částky, jsme chráněni a zachováváme životní standard nám i našim blízkým.

 
4 největší omyly životního pojištění

 1. Je to drahé.
  Vážně onemocníme a potřebujeme spoustu peněz na nějakou lepší léčbu, ale nemáme žádné pojištění. Případně pojištění máme, ale špatně nastavené. PAK TEPRVE POZNÁME, CO JE OPRAVDU DRAHÉ. Uvedeme si příklad: Takový typický Čech (věk 35 let) má průměrný měsíční čistý příjem 20.000 Kč. Kolik bude kvalitní pojistka stát? Dejme tomu 1200 Kč měsíčně. To je přátelé přesně 6 % z jeho čistého měsíčního příjmu! Jak jistě uznáte, je to férová cena (procento) za zajištění výpadku příjmu ze zdravotních důvodů, a to i dlouhodobého nebo trvalého rázu. Při této měsíční platbě bude plnění na některá závažná rizika v jednotkách milionů.    
 2. Byl jsem pojištěn a nikdy se mi nic nestalo
  Měli jste velké štěstí!! Tady jste přeci o žádné peníze nepřišli. Platíte si pojištění pro případ, že se něco stane. Tohle je velmi nelogický argument, proč životní pojištění nemít.
 3. Byl jsem pojištěn, něco se mi stalo a dostal jsem málo peněz nebo vůbec nic.
  Měli jste pojištění špatně nastavené. Pravděpodobně mu nerozumíte a nevíte, co bylo ve smlouvě. A právě proto stojí za to se obrátit na svého finančního poradce, který vám poradí. Každý z nás je odborníkem pro jinou oblast, není tedy ostuda vyhledat pomoc.
 4. Nevěřím tomu.
  Nemáte dostatečné informace a princip životního pojištění je pro vás velkou neznámou.
   

V dnešní době být nepojištěný je velký hazard, který může mít nedozírné následky.
Pokud doma máte „nějaké“ pojištění a nevíte, co je obsahem, kontaktujte mě a společně se podíváme na jednotlivá rizika i pojistné částky.
Pokud máte jakékoli dotazy, kontaktujte mě.

Naše společnost spolupracuje skoro se všemi pojišťovnami, a proto nastavujeme životní pojištění každému klientovi na míru. Pamatujte, že pojištění by mělo kopírovat váš život a vaši momentální situaci. Každý máme jiná přání, jiné potřeby, jiné cíle.

Věděli jste, že lidé si více pojišťují majetek, než život? Váží si snad více svého majetku, než vlastního života? 
Máte pocit, že jsem neuvedla něco správně? Chybí vám nějaká informace? Potřebujete s něčím poradit?

 Hana Vaverková
hana.vaverkova@ovbmail.cz
Tel: 737 036 371