V roce 2020 absolvovalo studium na vysoké škole celkem 62 914 studentů, z toho 37 415 žen. Budete jedním z těchto absolventů, kteří se budou pokoušet najít uplatnění na trhu práce? Zvážíme-li, že míra nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji k 30. 9. 2021 činí 5,3 %, pak získání zaměstnání bez jakékoli praxe je velmi obtížný „úkol“, který vás čeká.

 

Z pohledu zaměstnavatele

Majitelé společnosti při hledání nového zaměstnance většinou preferují zkušené pracovníky, u kterých ušetří čas, a tedy i finance na zaškolení. Náborem nového člověka převážně řeší „hořící problém“, kdy co nejrychleji potřebují muže či ženu, který naskočí do jedoucího vlaku. Začne okamžitě na 100 % fungovat, sžije se s prostředím, pozicí, zodpovědností, úkoly… A zde bohužel není místo pro absolventa, který nemá firemní procesy zažity, nezískal prozatím informace, dovednosti a zkušenosti z „reálného světa“. Mít znalosti z učebnic je sice fajn, ovšem dokonalého pracovníka, po kterém každý zaměstnavatel sáhne, to z vás nedělá.

Někteří náboráři uvítají absolventa, počítají s tím, že si jej zpracují k obrazu svému. Dají mu dostatečný čas na to, aby se rozkoukal a zapracoval, ovšem tomu odpovídá také platové ohodnocení.

 

Z pohledu absolventa

Jste vysokoškolák. Věnovali jste několik let svého života a také spoustu peněz studiu, takže očekáváte, že se vám vše vrátí perspektivním zaměstnáním a zajímavým platem a pozicí. Kde ale získat potřebnou praxi, kterou většina společností žádá? Nebo se snad spokojit s místem, kde praxi nevyžadují, ale plat neodpovídá vaší představě? Jak dlouho vás zaměstnavatel nechá na pozici zelenáče? Uvolní se mezi tím místo na vyšší pozici? Po jak dlouhé době budete moci žádat více peněz? Ano, je to náročné, ale nevěste hlavu, máme pro vás řešení…

 

Studium a podnikání – ideální řešení

Nejsme typický zaměstnavatel, jsme tým podnikatelů, manažerů, který dává příležitost studentům:

  • získat potřebnou praxi
  • přivydělat si během studia
  • začít budovat kariéru a své jméno
  • možnost vybudování své vlastní firmy
  • nezávislost – buďte svým vlastním pánem, nebuďte limitováni tím, co vám zaměstnavatel (ne)nabídne
  • dále se systematicky vzdělávat
  • získat certifikace

 

Jak začít?

Je to jednoduché, stačí se účastnit našich nezávazných „schůzek“, které se konají každý čtvrtek v Opavě, Ostravě a Bruntále. Předáme vám veškeré potřebné informace a pak už je na vás, jak se rozhodnete. Případně si dohodněte setkání s oblastním ředitelem, který se bude věnovat pouze vám.

 

Těšíme se na setkání a spolupráci.

Kontakt:

Ing. Michal Grygar – oblastní ředitel
+420 734 805 344 / michal.grygar@ovbmail.cz