Studujete vysokou školu? Už jste zvažovali, čemu konkrétně byste se chtěli po studiích věnovat a co vás bude živit? Uvědomili jste si, kolik z vás školu opustí a bude se ucházet o zaměstnání stejně jako vy? Jaké bude vaše uplatnění?

Přečtěte si několik faktů, které vám na 100 % otevřou oči a pomohou nakopnout vaši kariéru…

Nedostatek praxe

Vysoká škola vám poskytne neskutečné množství informací a poznatků z různých oblastí. Ať už studujete ekonomický obor nebo ne, sami uznáte, že budete mít všeobecný přehled, ovšem použít veškerá data v praxi, to už bude větší oříšek. V dnešní uspěchané době většina společností upřednostňuje ty uchazeče o konkrétní pozici, kteří mají již v daném oboru určité zkušenosti. Přijme-li společnost takového kandidáta, odpadne sáhodlouhé zaučování, vysvětlování, náročné chvíle na obou stranách (jak u mentora, tak nového pracovníka – tedy vás…). Ztrácíte motivaci, začnete o sobě pochybovat, snažíte se udržet zuby nehty, abyste „přežili“ zkušební dobu, která vám ovšem může být osudnou. A začínáte jinde a nanovo…. Nemluvě o tom, že absolvent bez praxe nemá absolutně prostor diskutovat o platu, který by při nástupu chtěl.

Řešení: Zajistěte si praxi/stáž už během studií, kterou můžete následně při pracovním pohovoru prokazatelně doložit včetně výsledků vaší práce. Oproti studentům, jejichž CV obsahují „pouze“ letní praxi ve fastfoodu apod., budete mít velký náskok. A co víc, při smlouvání výše platu můžete být o něco malinko méně skromní.

 

Mnoho absolventů na 1 místo

Ve školním roce 2018/2019 například v Ostravě studovalo celkem přes 17 tisíc studentů vysokých škol. V celé republice pak v ekonomických oborech absolvovalo přes 12 tisíc osob*. Pokud vysoké školy každý rok chrlí toto neuvěřitelné číslo absolventů, kolik volných míst dle jejich představ bude dostupných? Místa, která by byla atraktivní z hlediska:

 • náplně práce
 • lokality
 • platu a nabízených benefitů
 • kariérového růstu
 • stability
 • možnosti dalšího vzdělávání
 • pracovního prostředí

Řešení: Absolvujte již během studií praxi ve vybrané společnosti a otevřete tak dveře možnosti být zde zaměstnán ihned po studiích. Poznáte zázemí společnosti, veškeré možnosti, které vám může nabídnout, seznámíte se s kolektivem a v případě oboustranné spokojenosti máte po ukončení VŠ vystaráno.

 

Omezené možnosti zaměstnání

Jako zaměstnanec a navíc jako absolvent máte většinou velmi omezené možnosti. Je třeba se zaučit, získat důvěru vedení a nových kolegů, postupovat po předem daném kariérovém žebříčku (pokud vůbec možnost povýšení je), zkousnout řadu přesčasů mnohdy bez ocenění, protože vy jste přeci nováček, kdo jiný by měl to nejhorší ze začátku absolvovat oproti zkušeným mazákům? Nic z toho se vám nelíbí?

Řešení: Získejte během studia praxi a začněte podnikat – buďte sami sobě svým pánem!

 

Jak vám můžeme pomoci my?

 • Nabídneme vám možnost praxe/stáže v týmu zkušených profesionálů, kteří jsou vám plně nápomocni.
 • Poskytneme vám široký systém vzdělávání a možnost přivýdělku.
 • V případě oboustranné spokojenosti vás zasvětíme do podnikání a možnosti budování svého vlastního týmu.
 • Vhodným kandidátům odstartujeme jejich kariéru.

Co proto udělat? Kontaktujte oblastního ředitele Ing. Michala Grygara, stačí zaslat svůj motivační dopis na michal.grygar@ovbmail.cz

*Zdroj dat: http://www.czso.cz